Ottawa Özel Sigara İçme Alanları İstiyor

Gönderen

Ottawa, Pot Dahil olmak üzere Festivallerde Özel Sigara İçme Alanları İstiyor

Ottawa Citizen, Ulusal Sermaye Komisyonunun (NCC) büyük etkinlik düzenleyicilerinden, arazisinde tutulan belirlenmiş sigara içme, vaping alanları oluşturmalarını istediğini bildiriyor. Belirlenen alanlar, tütün, buhar ve, veya esrar ürünleri kullanan yetişkinler için geçerli olacaktır.


Ottawa’nın Jazzfest’i, konser kullanıcılarının bu ürünleri kullanabileceği çitlerle çevrili bir alana sahip olacak. Kanada geçtiğimiz Ekim ayında eğlence amaçlı marihuana’nın yasallaştırılmasından geçti ve bu değişiklik, kentin yasa değiştiğinden bu yana yaz festivali sezonunun Jazzfest ile başlamasından kaynaklanıyor.

Bluesfest gibi diğer büyük festivaller sigara içilmesinin önlenmesinde federal yasaların bulunmadığı NCC topraklarındadır. Bluesfest için, sigara içenler için ana sahnenin yakınında çitlerle çevrili bir alan inşa edilecek.
Jazzfest ve Bluesfest’teki sigara içme alanları sadece 19 yaşından büyük yetişkinlere açık olacaktır.

NCC sözcüsü Dominique Huras, Jazzfest’teki sigara içme alanından bahsetti, çünkü müzikal bir deneyim yaşamak isteyen herkesi ağırlamak ve kimseyi rahatsız etmekten kaçınmak gerektiğini kabul ediyor. Herkesin iyiliği için bu yönergeye saygı duymak için halkın işbirliğine güveniyoruz.


NCC, Ottawa’nın dumansız düzenlemelerini destekliyor ve yıllardır topraklarında dumansız bir ortam sağlamak için çaba sarfettiğini belirtti.

NCC kurulunun Haziran ayında yapılacak toplantıda esrar politikasını görüşmesi planlanıyor. Huras, NCC topraklarında sigara içmeyi yasaklayan yeni federal düzenlemeleri içerebileceğini ve yasal uzmanların çeşitli seçenekler düşündüğünü söylemeyi reddettiğini söyledi.

Halkın ve yeşil alanların büyük çoğunluğunun saygılı bir şekilde zevk aldığını ve bunun değişmesini beklemiyoruz.
Jazzfest sözcüsü, bir sigara içme alanı yaratmanın geçici olarak iyi bir fikir olduğunu söyledi.
Jazzfest, Ottawa’da sigara içmek yasaktır kurallarını zorlaştıran olağandışı yargı karmaşasının bir örneğidir.

İlginizi Çekebilir

Yeni Haberler