Dumansız İngiltere 2050’de Sigara ve Esigarasız

Gönderen

Daily Mail, İngiltere’de sigara içilen son sigaranın 2050 yılında söneceğini tahmin ediyor. Araştırmada, tütün firması Philip Morris tarafından görevlendirilen ve analistler Frontier Economics tarafından yürütülen çalışma tahminleri, istihdam, gelir, eğitim ve sağlık verilerine dayanıyordu.
Rapor, sigaradaki mevcut düşüşün devam etmesi durumunda bugün 7.4 milyon sigara içen kişinin otuz yılda sıfıra indirileceğini hesaplamaya devam ediyor. Bristol, 2024’ten sonra sigara içmeyen ilk şehir, ardından 2026’da York ve Wokingham, Berkshire olacak.

İngiltere, vaping’i benimsedi ve ülkelerinin, insanların sigarayı bırakmalarına ve e-sigaraların popülaritesine yardımcı olmak için Ulusal Sağlık Hizmetini (NHS) kullanma çabalarını bir araya getirdiğini gösteriyor. İngiltere Halk Sağlığı, geçişi belirten daha fazla sigara içen kişiyi uyardı, Düzenli e-sigara kullanımı platodur. Sigara içenlerin vapingi denemelerini teşvik ederek tütünün neden olduğu zararları daha da azaltmak için bir fırsat vardır.
1990’da İngiliz yetişkinlerin neredeyse üçte biri sigara içiyordu, ancak bu rakam o zamandan bu yana yüzde 15 ile yaklaşık yarı yarıya azaldı.


Haber, mahrum bölgelerdeki beş kişiden birinin hala sigara içen olmasına rağmen ortaya çıkıyor.
Kingston upon Hull, Blackpool ve North Lincolnshire’daki insanların yaklaşık yüzde 22’si hala aydınlanıyor.
Araştırmacılar daha önce, sigaraları dükkanlarda sergilemekten çıkarma kararının, çocuk sigara içenlerin azaltılmasında önemli bir rol oynadığını belirtmişlerdir.

 


İngiltere Hükümeti, 2015 yılında sigara içilmesinin engellenmesi durumunda rafta sigara görülmesini yasaklamıştır.
Ve bilim adamları, yasaktan bu yana dükkandan sigara alan çocuk sayısının yüzde 17 düştüğünü tespit ettiler.
Imperial College London’dan araştırmacılar, 18.000 çocuğa, ne sıklıkta sigara içtikleri ve nereden sigara içtikleri konusunda bilgi verdi.
Çalışmada, 2016 yılında sigara içen küçüklerin %57’den, %40 a düşürüldüğü tespit edildi.

İlginizi Çekebilir

Yeni Haberler