Disney 1 Mayısta Elektronik Sigarayı Yasakladı

Gönderen

Disney 1 Mayıs’tan İtibaren Sigarayı Yasaklıyor

Orlando Sentinel, Disney’in tema parklarında sigara içmeyi ve buharlaşmayı yasaklamak için hareket ettiğini bildirdi. Disneyland ve Disney World, 1 Mayıs’tan itibaren dumansız olacak.
Dünyanın en ünlü faresinin evi, gezgin vagonlarını yasaklamanın yanı sıra, bugün de duyuruyu yaptı. Torba kontrol işlemini kolaylaştırmak amacıyla tipik olarak soğutucular tarafından getirilen kuru veya gevşek buz üzerinde anında bir yasak yapılmıştır.


Ohio merkezli International Theme Park Service başkanı Dennis Speigel, zamanı geldiğini söyledi. Dünyadaki en mutlu yer… Neden insanlar Disney’de sigara içmeye maruz kalsın?
Bununla birlikte, herkes Disney’in aldığı bu yeni yöne karar vermedi.
Bu adil değil, dedi. Kanadalı bir turist olan Denis Morissette, kızı Perşembe günü Magic Kingdom’daki Space Mountain yakınlarındaki belirlenmiş alanda sigara molası için bekledi. Bu yasal. Bence sigara içmek isteyenlerin sigara içmesi gerektiğini düşünüyorum.


Star Wars: Galaxy’nin Edge’i bu yıl daha sonra hem Disneyland’de hem de Disney World’de açılacak. Her iki parka da bu genişlemenin büyük kalabalıklar çekeceği tahmin ediliyor.

Disneyland’deki mevcut sigara içme alanı Frontierland’da Big Thunder Trail’de yer almaktadır ve Big Thunder Mountain Railroad’e en yakın konumdadır. Bu alan yeni Star Wars tema parkı genişlemesinin olacağı alanlara en yakın olanıdır, dolayısıyla mevcut sigara içme alanını ortadan kaldırır. Bir çok kişi bu kesin yerde şahsen tanışmış, bu 30 gün içinde ne yazık ki ortadan kaldırılacak.


Florida’da bulunan Disney Springs’in belirli bölgelerinde sigara içmeye ve elektronik sigara içmeye devam edilecektir.

Disney’in Disneyland Paris veya Shanghai Disney gibi uluslararası tema parklarını etkileyen bu değişikliklerle ilgili şu anda herhangi bir açıklama yapılmadı.

İlginizi Çekebilir

Yeni Haberler