Rite Aid, Buhar Ürün Satışlarını Durduruyor

Gönderen

Rite Aid, Buhar Ürünleri ve e sigara Satışlarını Durduruyor

Eczane zinciri Rite Aid, ABD’deki 2.400 perakende satış noktasında buhar ürünlerinin satışını durdurmayı planladığını açıkladı.

Ürünlerin, raflardan tamamen ve hemen çekilmek yerine, sonraki 90 gün içinde sona ermesini görecek olan hamlenin sebebi, reşit olmayan buharlanmaydı. İlginç bir şekilde, Rite Aid, geleneksel, yanıcı tütün ürünleri söz konusu olduğunda aynı hareketi yapmayacaktır.

 

Rite Aid Şef Operasyon Görevlisi Bryan Everett şunları söyledi:

Pek çok kişi bu ürünlerin tütün kullanımını bırakmaya çalışan yasal yaştakiler için faydalı olduğunu düşünürken, tüm elektronik sigaraları veürünlerini tüm Rite Aid mağazalarındaki teklifimizden çıkarma kararı aldık.

Bu ilginç bir soru ve potansiyel olarak sorunlu bir kamusal algı ortaya ikilem çıkarıyor: Rite Aid, reşit olmayan müşterilerin geleneksel sigara satın almalarını sürekli olarak engelleyebileceğinden emin hissediyorsa, neden bu aynı etkili gençlik satın alma önleme politikalarını buhar ürünlerine uygulamıyor?

Bunun tersine, şirket çalışanlarının yanlışlıkla buhar ürünlerini küçüklere satmasını engelleme kabiliyetine güvenmiyorsa, neden daha zararlı geleneksel ürünleri satmaya devam edecekti? Bu, yöneticileri ve çalışanlarını stoklama ve satma ile görevlendirdikleri ürünler hakkında eğitmekle ilgili bir soru mu?

Eski ABD Gıda ve İlaç İdaresi Komiseri Dr. Scott Gottlieb, CNBC-E’nin yaptığı röportajda Rite Aid’in politikadaki değişikliği açıklamasının ardından bu konuyla ilgili bazı bilgiler verdi. Marketten elde edilen gelirin yaklaşık yüzde 30’unun tütün satışlarından geldiğine dikkat çekerek, şu gözlemi teklif etti:

Bir marketin tütünü bırakması zordur. Bu tam olarak cesaret dolu bir profil değildir. Geleneksel tütün ürünlerini çocukların ellerinden uzak tutmak konusunda kurumsal bir uyumluluk açısından tam olarak iyi değillerdir.

İlginizi Çekebilir

Yeni Haberler