Juul Pod Firması Elektronik Sigarayı Gençlerden Uzak Tutma Stratejisini Kabul etti

Gönderen

JUUL, Genç Yaşta Buharlanmayı ( Elektronik Sigara İçmeyi ) Sınırlamak İçin Yeni Online Stratejiyi Kabul Etti

Gıda ve İlaç İdaresi (FDA) gibi baskılardan dolayı, JUUL Laboratuarları’nın, ürünlerini gençlerin ellerinden uzak tutmak için çok yönlü bir yaklaşım sergilediği anlaşılıyor.

Yaygın olarak kullanılan e-sigara cihazı, milletvekilleri ve devlet kurumları tarafından endişe ile karşılanan gençler arasında bir popülerlik seviyesine ulaşmıştır. Ürünlerinin gençler tarafından kullanılması amaçlanmadığını göstermek amacıyla, JUUL Laboratuarları gençlerin kullanımıyla mücadele için yeni bir strateji sundu.

Şirket, yakın zamanda JUUL ürünlerini bölgedeki gençlere istekli olarak satan kötü oyuncuları bulmak ve cezalandırmak için kullanılabilecek potansiyele sahip yeni bir çevrimiçi araç başlattı.

Bir ebeveyn veya okul görevlisi reşit olmayan bir kişinin JUUL’una el koyması durumunda, cihazın seri numarasının girilebileceği bir web portalını ziyaret edebilecek. JUUL Laboratuarları daha sonra ülke genelinde lisanslı mağazalarından herhangi birinin seri numarasını izleyebilecek.

Fikir, belirli bir mağazanın yasadışı bir şekilde önemli sayıda JUUL ürününü sattığı tespit edilirse, bu bilginin Gıda ve İlaç İdaresi ile paylaşılacağı ve yasaları isteyerek veya isteksizce çiğneyen işletmelere karşı harekete geçileceği yönünde olduğunu söyledi.

Bu yaklaşımın istenen sonuçları sağlayıp sağlamayacağı ve JUUL ürünlerinin genç kullanımını engellemenin başarılı bir yolu olduğu kanıtlanmamıştır. Ancak JUUL Laboratuarları, buhar üretimi endüstrisindeki etkisini daha ciddiye alıyor gibi görünmektedir, çünkü milyarlarca dolarlık bir şirkete olan baskı artmaktadır.

İlginizi Çekebilir

Yeni Haberler