İllonis Eyaleti Tütün 21 Yasasını Kabul Etti

Gönderen

llinois Tütün 21’i Kabul Etti

llinois Valisi J. B. Pritzker, Tütün 21 yasasını yasaya uygun hale getirerek Illinois’i politikayı ilk kabul eden orta batı eyaleti haline getirdi. 21 yaşından kücüklere satışı yasakladı

Politika, son dört yılını Prairie Eyaleti yasama meclisinde çalışarak, sadece Vali’nin masasına ulaştığında Vali Bruce Rauner tarafından ilk kez veto edilmek üzere harcadı. Rauner, makul bir şekilde, nikotin ürünlerini isteyen 18 ila 20 yaşındakilerin, gençleri ya da çapraz durum çizgileri sırasında yaptıkları gibi, yasadışı bir şekilde alacağını belirtti. Pritzker, şunları söylediğinde Rauner’in itirazına bir cevap vermiş gibiydi:

Bu, gençlerimizin sağlığı ve vatandaşlarımızın uzun ömürlülüğü ile ilgilidir ve tütün ürünleri almak için eyalet sınırları üzerinden seyahat edecek gençler varsa, o zaman çevre devletlerden “Tütün 21” ‘de yasal olarak satın alabilirler.

Bu, elbette, yasadışı tütün satışlarını, genç yetişkinlerin kendi seçimlerini yapmalarını engellemek veya gençlerin gençler gibi davranmasını engellemekten daha fazla genişletecektir.

İlginizi Çekebilir

Yeni Haberler