Gençlerin Vaping, esigara , elektronik sigara Kullanımını Azaltılması

Gönderen

Rapor: Gençlerin Vaping, esigara , elektronik sigara Kullanımını Azaltılmasında Etkili Olmayan Vergiler

 

Eyalet Hükümeti İlişkileri Müdürü Lindsey Stroud tarafından bildirilen araştırmaya göre, Pennsylvania’nın yüzde 40’ını toptan buhar vergisi yalnızca reşit olmayan vapingi engellememekle kalmadı, trend aslında verginin yürürlüğe girmesinden bu yana arttı.

Pennsylvania’yı örnek olarak kullanmak, devletin yüzde 40’lık toptan satış vergisinin yürürlüğe girmesinden bu yana, anketler gençlerin buhar ürünlerinin kullanımını izledi. 2015 Pennsylvania Gençlik Araştırması, ortaokul ve lise öğrencilerinin yüzde 15,5’inin son 30 gün içinde esigara ürünleri kullandığını buldu. 2016’da yüzde 40’lık toptan satış vergisi Pennsylvania’da uygulandı. 2017 Pennsylvania Gençlik Anketi, gençlerin sadece küçük yaştaki elektronik sigara ürünlerini azaltmadığını, aslında genel olarak yüzde 16,3’e yükseldiğini buldu.

Vergi yalnızca amaçlanan etkisine sahip değildi, aynı zamanda amaçlanan etkisinin tersine sonuçlandı.

Heartland Enstitüsü’nün raporuna göre:

Daha fazla veri gereklidir, ancak tüm göstergelere göre, gençler e-sigara vergileri ile caydırılmaz. Milletvekillerinin küçüklerin not almaları, tütün ürünleri ve e-sigaralar elde etmeleri için genellikle başkalarına güvenmeleri önemlidir. ABD Gıda ve İlaç İdaresi, 15-17 yaşları arasındaki gençlerin yüzde 86’sını bir başkasına sorarak [tütün] sigara elde ettiğini ve yüzde 89’unun e-sigaraları için bu kaynaklara güvendiklerini söyledi. Bu sözde sosyal kaynaklar kardeşleri, arkadaşları, ebeveynleri ve hatta yabancıları içerir.

VAPE haberleri okuyucularının bildiği gibi, küçüklerin yasadışı nikotin tüketimi, buhar ürünlerinin ana mevcudiyetinden önce on yıllardır mevcut bir problem olmuştur. Buhar ürünlerini hedef alan politikalar, reşit olmayan nikotin tüketimini ortadan kaldıramaz ve ortadan kaldıramaz ve bu rapor sadece açık bir kanıtıdır.

 

İlginizi Çekebilir

Yeni Haberler