FDA gençlerin E sigara İçerken Geçirdiği Elektronik Sigara Nikotin Yan Etkilerini Rapor Ediyor

Gönderen

FDA, Son 10 Yılda En Çok Gençlerin E sigara icerken  35  rahatsılık NöbetiniRapor Ediyor

FDA’nın Tütün Ürünleri Merkezi, günümüzde ağırlıklı olarak gençlerin kullanımı ve e-sigaralarla ilgili Özel bir Duyuru yaptı. Rapor, 2010’dan bu yana genç ve genç yetişkin kullanıcıları içeren 35 nöbet vakasını hem FDA hem de zehir kontrol merkezlerine referans olarak veriyor. Nikotin toksisitesinin, söz konusu maddenin yutulması ile ilgili olarak, FDA’nın ortaya çıkmakta olan potansiyel güvenlik sorununa işaret ettiği nöbetlere veya konvülsiyonlara neden olduğu bilinmektedir.

FDA, ajansa e-sigara kullanımı ile ilgili bildirilen tüm olumsuz deneyimleri izlemeye devam ettiklerini belirtmekte ve halkı e-sigara kullanan ve nöbet geçiren kişilerin vakalarını rapor etmeye teşvik etmektedir.

Ajans, ilk e-sigara kullanıcıları ve deneyimli kullanıcılar arasında Nöbetlerin bildirildiğini söylemeye devam ediyor. Birkaç durumda, e-sigara kullanıcıları daha önce nöbet teşhisi öyküsü bildirdi. Bildirilen birkaç vaka, marihuana veya amfetaminler gibi diğer maddelerin kullanımıyla bağlantılı olarak ele geçirmeler olduğunu belirtti.

 

Nöbetlerin birkaç nefesden sonra veya kullanımdan bir gün sonra meydana geldiği bildirildi. FDA’nın aldığı kişisel raporların çoğu, e-sigara hakkında herhangi bir marka veya alt marka bilgisi içermiyor.

FDA, ortak risk faktörlerini tanımlamak için e-sigara kullanımını takiben nöbetler hakkında daha fazla bilgi almakta ve nikotin içeriği veya formülasyonu gibi herhangi bir e-sigara ürününün nöbetlere katkıda bulunup bulunmadığını anlamıştır.

Ajans, ayrıntılı bilgilerin sınırlı olduğunu ancak halkı, Sağlık Hizmetleri sağlayıcılarını, tüketicileri, ebeveynleri, öğretmenleri, gençleri ve genç yetişkin kullanıcılarını, ilişkili olabilecek çeşitli semptomları tanımaya çağırmak da dahil olmak üzere, e-sigara kullanımı ve yeni veya beklenmedik nöbetleri doktorlarına bildirmenin öneminin potansiyel olarak ciddi sağlık sorunlarına karşı uyardığını belirtiyor.

İlginizi Çekebilir

Yeni Haberler