Atlanta Şehir Genelinde Sigara ve Elektronik Sigara İçme Yasağı Çıkarmayı Planlıyor

Gönderen

Yeni yasalar beklemede, sigara içme ve e-sigara cihazlarının kullanımı Atlanta, Georgia’da yasaklanabilir.

İki Atlanta Şehri Konseyi üyesi, bu haftaki konsey toplantısında sigara içmeyi ve elektronik sigaraları yasaklama yasasını çıkarmaya hazırlanıyor. Atlanta Business Chronicle, yeterli destekle karşılandığı takdirde yasağın 2012’den bu yana, Atlanta’nın halka açık parklarda sigara içilmesini yasakladığı şehir tarafından tütün kullanımına karşı uygulanan en önemli eylem olacağını belirtti.

Bu yasa kabul edilirse, şehir içi tesislerde, barlarda, otellerde ve restoranlarda sigara içilmesi ve elektronik sigara içilmesi yasaklanacaktır. Bu tütün ürünlerinin kullanımı Hartsfield-Jackson Atlanta Uluslararası Havalimanı’nda da yasaklanacaktır.

Bu yasa ayrıca, tütün ürünleri ile aynı kategoride olan tüm buhar ürünlerini de ( elektronik sigara ) içerecek şekilde genişletilecektir.

Atlanta Business Chronicle’ın raporuna göre, Atlanta’da sigara içmeyi ve elektronik sigara içmeyi yasaklama yasasını öneren iki konsey üyesinden biri olan Matt Westmoreland, yasağıyla ilgili herhangi bir muhalefet olduğunu öngörmüyor.

Yeni yasaya odaklanan bir çalışma oturumu Mayıs ayının başında yapılacak ve Haziran ayında oylanması bekleniyor. Belediye Meclisi yasağı onaylarsa, 1 Eylül’de yürürlüğe girecek.

İlginizi Çekebilir

Yeni Haberler