İskoçya Yapilan E Sigara Araştırması

Gönderen

İskoçyada yapilan elektronik sigara araştırması

İskoçya da yapılan () tarfından bir çalışma ile ilgili yazıdan alınmıştır. Oldukça uzun olan bu yazıdan alıntı yaptım; aslında yazı sigara içen 72 yetişkine bedava e-sigara veriliyor ve 90 gün sonunda % 39 u sigarayı bırakıyor ve buna benzer diğer farklı çalışmalarla ilgili … ve bu arada başka bir ülkede Juul markasının promosyonla bedava e-sigara aparatları dağıtması haberini de destekliyor. Ama yazıda bizi daha çok ilgilendiren kısmı şu;

 

Kısacası Yazı şöyle;

‘Landmark research from Public Health England (PHE) and the UK based Royal College of Physicians shows that e-cigarettes are around 95 % safer than cigarettes.
PHE recently re-stated this position, saying that e-cigarettes represent a fraction of the harm of cigarettes an arguing that smokers should be encouraged to switch to e-cigarettes’.

Tercümesi şöyle

Landmark Araştırması, İngiltere de bulunan Kraliyet Koleji Fizikçileri ve İngiltere Halk Sağlığı (PHE) elektronik sigaranın %95 normal sigaralardan daha güvenli olduğunu gösterdi.
İngiltere Halk Sağlığı (PHE) tekrar bu konu hakkına açıklama yaparak e-sigaranın, sigaranın zararları yanında teşkil ettiği zararın çok dar bir aralıkta kaldığını ve sigara içenlerin elektronik sigara içmeye geçmelerinin yüreklendirilmeleri gerektiğini söyledi.

Yazıda diğer bir önemli nokta da kaliteli elektronik sigara ve malzemeleri kullanılması şartıyla iyi bir kurtulma yöntemi olmasıydı

Yazının kaynağı da PHE nin ( İngiltere Halk Sağlığı Kurumunun ) e-sigara üzerinde ki araştırmasından alıntıdır.

 

İlginizi Çekebilir

Yeni Haberler