Ege Üniversitesi E Sigara Araştırması ve Anketi

Gönderen

Ege Üniversitesi E Sigara Araştırması ve Anketi yapmaktadır bu konuda ülkemizde yapilan objektif araştırmalara destek olmak gerekli

Ege Üniversitesi Madde Bağımlılığı, Toksikoloji ve İlaç Bilimleri Enstitüsü başkanı doçent doktor Görkem Yararbaş ve ekibi elektronik sigaranın ne amaçla kullanıldığı ile ilgili bir araştıma yapıyorlarmış. Bir ortak tanıdığımız sayesinde bana ulaştılar ve ben de kendilerine yardımcı olabileceğimi, esigarayı genellikle hobi olarak kullanan insanların toplandığı bir forumumuzun olduğunu ve forum kullanıcılarının hem sayı hem bilinç düzeyi bakımından aradıkları kullanıcı kitlesi olduğunu söyledim. Kendileri esigaranın sadece nikotin bağımlılığından kaynaklı bir arayış olmadığını düşünüyorlar ve bunu araştırmak istiyorlar. Aşağıda vermiş olduğum linkte bir anket var bu anketi dürüst bir biçimde doldurursanız sevinirim. İleride esigarayı sadece normal sigara gibi görenlerin fikirlerinin değiştirilmesi için bir ön çalışma olarak düşünebilirsiniz.

 

Görkem beyin bana yazmış olduğu mail’i

Merhabalar,

Ben Doç.Dr. Görkem Yararbaş. Ege Üniversitesi Madde Bağımlılığı, Toksikoloji ve İlaç Bilimleri Enstitüsü bünyesinde sigara ve nikotinle ilişkili araştırmaları yürüten öğretim üyesiyim. Son yıllarda hem dünyada hem de ülkemizde yaygınlaşan e-sigaraların, kullanıcılar tarafından nasıl algılandığı ve kullanım nedenleriyle ilgili bir araştırma yürütüyoruz. Bununla ilgili anketi size link olarak yolluyorum. Uygun gördüğünüz platformlarda linki paylaşmanız araştırmamıza destek verecek ve e-sigaralarla ilgili kanıta dayalı, bilimsel bakış açısının oluşabilmesini sağlayacaktır.

Anket linki:
https://goo.gl/forms/ NabuX7ogycxOIgls1

Yardımlarınız için teşekkürler.

Doç.Dr. Görkem Yararbaş

ANKETTE OLGU NO DİYE BİR BÖLÜM VAR ÖNEMLİ DEĞİLMİŞ HERHANGİ BİR NUMARA YAZSANIZ YETERLİ.
ANKET 2 SAYFADAN OLUŞUYOR 1.SAYFA GENEL SORULAR 2. SAYFA ESİGARA İLE İLGİLİ SORULAR.

İlginizi Çekebilir

Yeni Haberler