Pod Cihazlar ve Yeni Nesil E-sigara Anlayisi Salt Nikotin

Gönderen

Pod Cihazlar Gün geçtikçe hatta neredeyse her gün yeni 1 yada 2 model pod cihaz piyasaya sürülmekte yahut haberleri yapılmaktadır.

 

Peki bu POD cihazlar nedir?


JUUL friması tarafından çıkartılan bu pod cihazlar, cihaz olarak aslında çok yeni bir öncü sistem olarak düşünülmemelidir. Uzun zaman önce hatta ilk elektronik sigara olarak tabir edebileceğimiz cihazlar vardı. Kiminiz hatırlayacaktır şu sigaraya benziyen ve çekince çalışanlar.

POD cihazların sistemsel olarak bu en eski cihazlardan neredeyse! hiç bir farkı yoktur. Tabi ki gelişen teknoloji ve ecig sektöründeki alışkanlıklar & araştırmalar ile bir çok özelliği değişti.

Bataryaları nasıl ve mod görünüm & boyutları?
İlk zamanlarını konuşuyor olsaydık eğer 200mah ile 800 mah değerleri aralığında bir pil kapasitesine sahip olduğunu söyleyebilirdik ancak gel gelelim şuan yeni çıkan cihazlar ile hem görünüş olarak albenisi yüksek hem de cihazın pil olarak kapasitesi oldukça yüksek.
DeepinEkranGörüntüsü_alan-seç
Joyotech firimasını hepimiz biliriz. Tabiki onlarda pod cihaz işine giriştiler. işin aslı gerçekten çok güzel görünen cihazlarada sahipler.


Modlara genel olarak baktığımızda gözümüze çarpan 2 durum var.
Modların bir kısmında bir düğme bulunmakta ve artık standartlaşmış mod sistemleri ile aynı çalışmaktalar. Diğer kısmı ise en yukarıda bahsetmiş olduğumuz çekim ile çalışan kullanım olarak benim hoşuma gidecek olan sistem.

Çok küçük ebettan normal tek pilli mod büyüklüğündeki cihazlara kadar çok geniş bir yelpazede seçenekler bulunmakta. Cihazların büyüklüğü cihazın pod olarak kabul görmesi yada görmemesini değiştirmiyor.

Hatta dikkatimi çektiği kadarı ile şunu söyleyebilirim. Sadece ve sadece kendi atomizerini çalıştıran modlar pod mod olarak geçiyorlar!.

Atomizer ve coil sistemleri, yeniden sarılabilir mi?
Bu işin ilgimi en çok çeken kısmı burasıydı. NicSalt kullanabilmek için illa bir pod cihaza mı sahip olmamız gerekiyor? Bu atomizerlerin özelliği neydi ki sadece bu cihazlarda kullanılabilsin?
İşin açıkçası ilk başlarda çıkan pod cihazların atomizer bölümlerinin herhangi bir şematik incelemesi yoktu hatta cihazların atomizer bölümlerinde tank kısmı resmen tek seferlik ve coilin kendisi tank ve atomizerdi. Bu sebeple içini açıp bakabilme gibi bir şansımızda bulunmuyordu. Fakat farklı frimalar bu işe el atınca işin büyüsü ortadan kalktı ve aslında atomizer bölümünün de çok bir espirisinin olmadığı ortaya çıktı.
Bu noktada JOYETECH firimasına teşekkür etmek istiyorum, pod cihazlarında kullandığı standart atomizer coilleri içimin rahatlamasına ve ulan ne abartmışlar bunuda diye içimden geçirmemi sağladı 🙂
http://www.joyetech.com/product/exceed-edge/
Joyetech EXCEED Edge
[​IMG]
İşte o aydınlanmayı yaşatan cihaz. Alırsam bunu alacaktım zaten görünüşü efsane hoşuma gitmişti lakin hiç gerek olmadığını coillerini gördüğümde anladım.
Bir çok pod cihazın coilleri değiştirilemezler. Atomizer & Coil & Driptip & Tank falan alayı aslında tek bir parçadır. En yukarıdaki JUUL firimasının cihazına bakacak olursanız ne demek istediğimi anlayacaksınız ancak bu cihazın coilleri değişiyor ve ilginç bir şekilde çok güzeller 😀
[​
Evet katılıyorum. Şuan içinizden bu normal bir coil dediğinizi biliyorum bende aynı tepkiyi vermiştim. üstelik öyle çok büyük bir yenilik muhabbeti falanda yok normal standart bir coil. Tabi ki yine joyetechin penguin ve dolphin modellerinde farklı değişik bir coil kullanılmış.

Devrim niteliğinde bir coil sistemleri yok. !!

SONUÇ


Tüm bu ayrıntıları ve şuan buraya koymadığım -ki koyarsak çok uzun görselli bir yazıdan ibaret olacak- diğer pod kitleride göz önüne aldığımızda NicSalt ın aksine pod kitler aslında devrimsel nitelikteki yeni cihaz türleri değiller. Hatta ve hatta aslında sadece yüksek ohm değerlerine sahip dahili pilli ve dahili atomizerli mtl kit şeklinde tanımlayabiliriz. İşte tam bu sebeptirki en azından cihazlarda ohm değerleri yazan pod cihazları incelediğimde 1.2 ohm ve üzeri coilleri barındırdıkları görmekteyim.

Pod cihazların görüntü itibari ile albenisi oldukça yüksek. Yazın üzerinde taşımak için ne kadar küçük cihaz olursa o kadar iyi diyen ve birde mtl kullanan buhardaşlarımız için aslında pod cihazlar şuanda kullandığımız mtl likitleride kullanabileceğimiz birer cihazdan ibaretler. Tek olayları herşeyi dahili olması ve hiç bir şeyinin değişemiyor olmaları.  Coilleri değişen pod kitlerde bulunmaktalar ancak; standart, diğer modlardan bir farkı olmayan modlara para verip birde onları sadece kendi atomizerleri haricinde hiç bir atomizer ile kullanamayacak olmak biraz can sıkıcı geliyor.

Uzun lafın kısası; Şuan elinizde mtl bir atomizer var ise, ohm değeriniz 1.2 ohm ve üzerinde ise, elinizde NicSalt likitiniz bulunuyor ise içebilirsiniz

İlginizi Çekebilir

Yeni Haberler